Hoe naai ik een hondenkussen?

~ Uitleg door Naaiatelier Krul ~

In deze blog leer je hoe je een hondenkussen naait; een fijn matras achtige kussen, waar je al je stofrestjes in kwijt kunt! Ik laat je stap voor stap zien hoe je dit doet. Zo maak je een leuk product voor jezelf of een vriend(in) en verwerk je vele restjes stof! 🙂

Wat heb je nodig? 

  • katoenen lap (mijn voorbeeld is 90 bij 70 cm, het uiteindelijke kussen wordt kleiner door het opvullen) Je kunt hier goed een oud tafelkleed of laken voor gebruiken.
  • naaimachine met naaigaren
  • een heleboel klein geknipte stofrestjes (er gaat wel 2 kilo in)
  • optioneel; meer stof om een hoes te maken voor om het kussen. Die kan je dan makkelijker wassen. Het is handig de maten te nemen van het kussen als het klaar is.

Lees de blog eerst even door voor je stap voor stap begint. Zo zie je beter waar het naartoe gaat.

De stappen:

  1. Hoes naaien
  2. Tunnels naaien
  3. Tunneldelen vullen
  4. Tunneldelen dichtnaaien
  5. Stap 2-4 heel vaak herhalen
  6. Laatste tunnel dichtnaaien
  7. Eventueel een hoes voor eromheen naaien.

Stap 1 De hoes naaien

Leg de 2 lappen stof met de goede kanten tegen elkaar en naai de hoes aan 3 kanten dicht.

Draai de hoes naar de goede kant. Teken nu lijnen van boven naar beneden en van links naar rechts. Zo krijg je hokjes van ongeveer 10 bij 10 centimeter.

Stap 2 Tunnels naaien

Naai rijen tunnels, van de dichte kant, naar de open kant. Aan een kant blijft het dus open.

De tunnels naai je dus aan de goede kant van je stof, over je getekende lijntjes.

Stap 3 Tunneldelen vullen

Begin met een hand vol stofrestjes per tunnel. Duw alles goed naar beneden tot onderen.

Vul elk vakje even vol, denk eraan dat je nog over je getekende lijntje het vakje dicht moet kunnen naaien.

Stap 4 Tunneldelen dichtnaaien

Na het vullen van de eerste bodems van de tunnels, naai je deze vakjes dicht. Het worden nu de eerste kussentjes.

 Stap 5 Stap 2-4 heel vaak herhalen

Nadat je een rij vakjes hebt dichtgenaaid, zijn dit de nieuwe bodems van de tunnels. Die ga je dus weer vullen met een hand stofrestjes per tunnel. Duw alles naar beneden en naai weer een rij dicht.

De volgende rij

En de volgende rij

Het wordt steeds zwaarder! Je bent er bijna

Stap 6 Laatste tunnel dichtnaaien

Je bent nu bij de laatste rij aangekomen. Vul de laatste vakjes en gebruik spelden om de boel dicht te houden.

Naai op het randje de laatste rij dicht

En klaar is je matras-kussen!

Slaap lekker hondje!

Optioneel stap 7 een buitenhoes naaien

Na het naaien en opvullen van het hondenkussen, zie je dat deze aan alle kanten een centimeter of 10 kleiner is geworden. Gebruik de maten van het uiteindelijke kussen om nog een extra, makkelijk wasbare, hoes te maken. Bijvoorbeeld een boven en onderkant met een rits aan de zijkant. Of een kussensloop zoals in deze blog (hoe maak ik een kussensloop) te zien is.

Wil jij ook zo leren upcyclen als een pro? Kom op naailes bij Naaiatelier Krul in Nijmegen Lent. Samen gaan we duurzaam om met onze stofresten en maken er leuke dingen van!

Groetjes,

Ineke

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *